camping
Camping Slnečné skaly, 013 13 Rajecké Teplice - Poluvsie (navigácia), GPS: 49°8'41.315N, 18°43'26.101E,
telefón recepcia: +421 903 982233, objednávky ubytovania, rezervácie, informácie ...
e-mail: informácie - slnecneskalycamp@gmail.com, objednávka (iba zruby a chatka) ubytovania: slnecneskalycamp@gmail.com

Horolezci, horolezci

článok prevzatý z časopisu "Horozelec" 2/2014
Lietačky Lietačky Lietačky Lietačky
horolezecK napísaniu tohto článku, alebo skôr prosby k širokej horolezeckej komunite ma dohnala pomaly už bezvýchodisková situácia v medziľudských vzťahoch. Som prevádzkovateľom autocampingu Slnečné skaly v horolezeckej oblasti vami nazývanej Porúbka.
Cestovným ruchom sa živím už desiatky rokov a viem, že práca s ľuďmi si vždy vyžadovala nesmiernu dávku tolerancie. Ale čo je veľa, to je veľa. Týmito riadkami by som vás chcel požiadať (poprosiť), aby ste sa pokúsili na celý problém pozrieť aj z druhej strany. S horolezcami v Porúbke sa stretávam (a takisto aj moji zamestnanci) už skoro 20 rokov. A poviem pravdu - je to poriadna fuška. S mnohými z vás sme si za tie roky vybudovali veľmi korektné, možno až priateľské vzťahy, ALE. Ale je medzi vami pár - asi tak polovica, ktorá totálne kazí meno celej horolezeckej komunite. Dlhé roky náš vzťah nijak nefungoval. Mnohí horolezci nerešpektovali žiadne z našich podmienok pobytu, či pohybu v kempe. Horolezci dokonca 2 krát zbili našich zamestnancov.
Posledných 5 rokov sme konečne začali spolupracovať. Noví správcovia Peter Oleš a Patrik Karch začali skaly zveľaďovať, no hlavne sme sa dohodli na spoločných pravidlách. Jediným a hlavným pravidlom pri vstupe do nášho kempingu je vlastniť horolezecký preukaz Jamesu alebo ČHS. A tu je kameň úrazu. Asi tak polovica z vás ho nemá. Samozrejme všetci tvrdíte, že ste si ho zabudli doma. Mnohí z vás ani len neviete, ako sa tento preukaz a vaša "materská" organizácia volá. Ľudia, ktorým "nevyhovieme" a do kempu ich nepustíme, obratom zmenia prístup a s oplzlými a vulgárnymi nadávkami na našu adresu, samozrejme spoza rampy, odchádzajú preč.
Mnohokrát sú toho všetkého svedkami aj naši hostia, ktorým to asi taktiež nie je dvakrát príjemné. Peter Oleš (správca skál) po jednom sobotňajšom dni strávenom na recepcii ako nestranný pozorovateľ povedal, že by kemp pre horolezcov okamžite zavrel. Pritom stačí jediné - slušne prísť na recepciu a preukázať sa vašim preukazom.
Nepotrebujete náhodou preukaz aj na pohyb po skalách? Alebo tam to ochrana prírody nevyžaduje? Alebo sa mnohí z vás zahrávajú s tým, že sa pripravíte o možnosť liezť v tejto nádhernej prírode Slnečných skál? Preto vás znovu prosím, skúsme nájsť spoločnú cestu, cestu, ktorá by bola príjemná pre nás všetkých.
S pozdravom
váš "kempár"
P.S: Tento článok je smerovaný ľuďom, ktorí sa pravdepodobne len priživujú na horolezeckej organizácii James, ČHS, pretože s členmi, ktorí sa vždy preukázali preukazom sme nikdy problém nemali !!!
náhodné foto zo života horolezcov
náhodné foto zo života horolezcov
Slovenský horolezecký spolok JAMES

Slovenský horolezecký
spolok JAMES

kliknite pre zobrazenie stránky
Český horolezecký svaz20% zľava
pre členov ČHS v campingu Slnečné skaly

* viac informácii na recepcii
campingu Slnečné skaly
a na stránke ČHS
hosť campingu Slnečné skalyhodnotenie campingu
Slnečné skaly
jeho hosťami

prečítajte si ako camping
Slnečné skaly hodnotia
jeho hostia ...

článok majiteľa campingu
Slnečné skaly

kliknite pre zobrazenie stránky